• پنجشنبه ۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-4890-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه:

کشتارگاه ارومیه به خارج از شهر منتقل می شود

رئیس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه گفت: بزودی کشتارگاه با احداث کشتارگاه جدید صنعتی در جاده شهید کلانتری به خارج از شهر انتقال می یابد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حسین زورآزما در جمع خبرنگاران افزود: با راه اندازی کشتارگاه جدید به مساحت2 هکتار کشتارگاه فعلی تخلیه و به محل جدید در جاده شهید کلانتری ارومیه منتقل می شود.

وی با اشاره به اقدامات کشتارگاه، گفت:  در جریان سال ،96 کشتارگاه موفق به راه اندازی پیش سرد کن و دستگاه سیرابی پاک کن با قیمت مناسب توسط پرسنل کشتارگاه شده است.  

زورآزما عنوان کرد: متاسفانه بعلت کمبود نقدینگی مردم و بالا بودن قیمت گوشت،  سطح کشتار شدید افت کرده و این واحد دچار مشکل در امر بازسازی، مرمت و پرداخت حقوق کارکنان شده است.

وی با بیان اینکه عدم رعایت مسائل بهداشتی در کشتارگاه قابل اغماض نیست، بیان کرد:  در جریان کشتار نیاز به نظافت و ضد عفونی سالن ها لازم و ضروری است و پرسنل دامپزشک ارومیه به تعداد 5 نفر در امر بازرسی احشام فعالیت دارند و تمامی لاشه ها بعد از اتمام بازرسی و مصدوم کردن ضبطی ها، با 8 دستگاه یخچالدار اقدام به توزیع لاشه در سطح شهر می شود .

رئیس سازمان کشتارگاه شهرداری ارومیه بیان کرد: در ۶ماهه نخست امسال تعداد 10 هزارو 400 راس گوسفند، یک هزارو 441 راس بز، تعداد 5 هزارو 898 گاو و تعداد 993 راس گاومیش در کشتارگاه شهرداری ارومیه ذبح ، فرآوری و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته دام ها بعد از ذبح شدن در همان روز به بازار عرضه می شد ، خاطر نشان کرد: در حال حاضر 18 ساعت بعد از ذبح و بعد از انجام معاینات لازم عرضه می شود که این امر موجب شد بیماری احتمالی دام ها شناسایی و از عرضه گوشت ناسالم به مردم جلوگیری شود .

رئیس سازمان کشتارگاه صنعتی شهرداری ارومیه با بیان اینکه همشهریان باید از گوشت های ممهور به مهر دامپزشکی با هدف جلوگیری از به خطر افتادن بهداشت و سلامت جامعه استفاده کنند، توصیه کرد:  همشهریان از خرید و استفاده گوشت دام های کشتار شده در خارج از محل کشتارگاه صنعتی و فاقد مهر دامپزشکی خودداری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: