• پنجشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-10990-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

توزیع میوه تنظیم بازار تا ۲۰فرودین در آذربایجان غربی ادامه دارد

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان غربی از استقبال بسیار خوب مردم استان از میوهای شب عید طرح تنظیم بازار در استان خبر داد و گفت : توزیع میوه تا 20 فروردین ماه ادامه دارد. 

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، شهریار حیدری درجمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام گرفته و مصوبات کمیته راهبری میوه شب عید و ستاد تنظیم بازار،  از 25 اسفند سال 97 تا کنون بیش از یک هزار و 600 تن پرتقال و بیش از 800 تن سیب  درختی ، معادل 80 درصد میوه ذخیره سازی شده توسط سازمان تعاون روستایی در این زمینه، توسط مراکز عرضه منتخب طرح تنظیم بازاردر سراسر استان توزیع شده است .

حیدری بااشاره به اینکه کمبودی از لحاظ تامین میوه در آذربایجان غربی وجود ندارد،  تصریح کرد: به دلیل کیفیت و قیمت مناسب میوه ها مردم استان با مراجعه گسترده به محل های عرضه نسبت به تهیه میوه مورد نیاز خود اقدام می کنند.

مدیر سازمان تعاون روستایی آذربایجان غربی اضافه کرد: طبق تعرفه های اعلامی، پرتقال توزیعی با قیمت 40 هزار تا 55 هزار ریال برای هر کیلوگرم و سیب درختی نیز با قیمت 60 هزار ریال برای هر کیلوگرم در تمام غرفه ها عرضه می شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: سیب درختی حداقل 10 تا 15 درصد و پرتقال تامسون شمال و والنسیای جنوب نیز 10 تا 20 درصد زیر قیمت بازار خرده فروشی به مصرف کنندگان در این مراکز عرضه می‌شود.

حیدری با بیان اینکه طرح توزیع میوه ایام پایانی سال و شب عید با هدف کمک به تنظیم بازار و تامین نیاز عموم مردم همزمان با سراسر کشور در استان انجام می گیرد، اضافه کرد: بر اساس بررسی های میدانی انجام شده بخش عمده ای از اهداف طرح محقق شده است و با توجه به ذخیره سازی به موقع و توزیع گسترده شبکه تعاون روستائی در سراسر استان ، اجرای این طرح موجب تثبیت قیمت سیب و پرتقال در ایام پر مصرف شب عید در استان شد و نه تنها افزایش قیمت در سطح بازارنداشتیم بلکه در مواردی نیز با کاهش قیمت در مراکز خرده فروشی نیز مواجه بودیم.

به گزارش ایسنا؛ توزیع سه هزار تن سهمیه میوه شب عید استان شامل یک هزار تن سیب درختی و 2 هزار تن پرتقال طرح تنظیم بازار در مراکز عرضه شبکه تعاون روستایی از 25 اسفند 97 آغاز شده است و تا 20 فروردین ماه سال جاری ادامه دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: