• جمعه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 981-892-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

امام جمعه ماکو:

سیاستهای آمریکا در ایران باحضور تاثیرگذار سپاه با شکست مواجه شده است

امام جمعه ماکو گفت: ترامپ از تروریست نامیدن سپاه به دنبال عقده گشایی است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی در بخشی از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ماکو از جمله‌ي مهم‌ترين مؤلفه‌هاي قدرت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، را استکبار ستيزي یاد کرد و گفت:استکبار ستيزي از جمله‌ي مهم‌ترين سيره‌ي انبياء و اوصياء الهي است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حضرت امام در آن زمان، آمريکا را به عنوان مصداق اکمل استکبار مي‌دانستند و از آمريکا به عنوان شيطان بزرگ ياد مي‌کرد تصریح کرد: از جمله‌ي علت هايي که باعث شده تا ترامپِ سبک سر، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را به عنوان يک سازمان تروريست اعلام کند، روحيه‌ي ولايتمداري و استکبار ستيزي سپاه است.

امام جمعه ماکو تاکید کرد: عده‌اي معتقدند اقدام ترامپ آخرین برگ برنده ‏اي بود كه در اختیار بنیامین نتانیاهو قرار داد تا در انتخابات پيروز شود.

حجت الاسلام هاشمی افزود: به نظر مي‏رسد كه دولت ترامپ مي‌خواهد بر عليه ايران، یك عملیات رواني راه بياندازد. در واقع ترامپ به ‏دنبال اين است تا نوعي تفكیك در اقتصاد ایران ايجاد کرده و اقتصاد تحریمي را از غیر تحریمي جدا و نهایتاً سپاه را به ‏عنوان عامل مشكلات اقتصادي ایران معرفي كند.

وی گفت: در مقابلِ اين تصمیم آمریكا، باید راه‏ هاي ضربه زدن به اقتصاد آمریكا و شركاي آمريکا ‏را پیدا كنيم.

خطیب نماز جمعه ماکو با تاکید براینکه اگر امروز سياست هاي آمریكا در منطقه با شكست مواجه مي‌شود، به خاطرِ حضورِ تأثیرگذارِ سپاه در ایرانِ اسلامي است تصریح کرد: با وجود سپاه انواع فتنه ‏هاي آمريکا در داخل ایران شکست خورد، از جمله كودتاهاي ناكام، عبورِ ایران از تحریم ‏ها، تكمیلِ پروژه ‏هاي نفتي و گازي در پارس جنوبي، و همچنين تأمين امنيت داخلي، همه نمونه هایی بودند که به ‏دلیل اقتدار سپاه بوده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: