• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-23590-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

400 هکتار به سطح گلخانه های آذربایجان غربی افزوده می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از توسعه گلخانه های استان در سطح 400 هکتار خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی رسول جلیلی در  جلسه کمیته استانی هماهنگی اجرای نظام صدور پروانه واحدهای گلخانه ای و پرورش قارچ خوراکی در استان در سال جاری اظهار کرد: در حال حاضر  ۹ شهرک کشاورزی در استان وجود دارد که شامل ، ۸ شهرک گلخانه ای در سطح ۴۷۷ هکتار و یک شهرک شیلاتی در سطح ۳.۲ هکتار است.

 جلیلی افزود: تاکنون از مجموع ۵۴۴ واحد گلخانه ای در استان ، به تعداد ۲۱۲ واحد گلخانه ای در سطح ۱۲۰ هکتار و ۲۲ واحد شیلاتی در سطح ۳.۲ هکتار به متقاضیان واگذار شده است و روند واگذاری نیز  در قالب فراخوان به سرمایه گذاران همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در سال جاری توسعه واحدهای گلخانه ای در سطح ۴۰۰ هکتار در دستور کار سازمان داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: یک فضای جدیدی در حوزه توسعه تولید در محیط های کنترل شده در بخش کشاورزی فراهم شده است که می توان با حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این زمینه ، از این فرصت به وجود آمده در جهت ارتقای رونق تولید در بخش کشاورزی و همزمان رونق اقتصادی استان استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: در راستای توسعه شهرک های کشاورزی در استان ، در حال حاضر ۵۸۲ هکتار از عرصه های ملی واقع در محدوده منطقه آزاد ماکو و شهرهای شمالی استان برای ایجاد واحدهای گلخانه ای شناسایی و امکان سنجی شده است که با تکمیل و اماده سازی زیر ساختهای این واحدها به متقاصیان و سرمایه گذاران در این زمینه واگذار می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: از سرمایه گذاران در زمینه کشت های متراکم گلخانه ای با اعطای کمک های فنی اعتباری و مشوق های صادراتی حمایت می کنیم.

وی بیان کرد: ارتقای راندمان  تولید در واحد سطح به اندازه 10 برابر کشت در فضای آزاد ،تولید بیش از یك محصول در سال،  افزایش كیفیت و هزینه محصول تولیدی بدلیل كنترل دقیق آفات و بیماری ها با روش های كنترل بیولوژیكی و كاهش مصرف سموم ،صرفه جویی در مصرف آب و همچنین ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای جوانان و دانش آموختگان بخش كشاورزی را از مزایای استفاده از کشت های متراکم گلخانه ای است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: