• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-590-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

١٠٢اثر از آذربایجان غربی به جشنواره رسانه های کُردی ارسال شد

دبیر نخستین جشنواره رسانه های کُردی که به میزبانی استان کردستان برگزار می شود، گفت: ٨٩٩ اثر از استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و ایلام به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که ١٠٢ اثر متعلق به خبرنگاران آذربایجان غربی است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، شیروان یاری دراین خصوص اظهارکرد: از مجموع آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره ٥٩٣ اثر از کردستان، ١٢٢ اثر از کرمانشاه، ١٠٢ اثر از آذربایجان غربی و ٨٢ اثر نیز از استان ایلام به دبیرخانه ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش کُردی متمایز از بخش فارسی داوری خواهد شد، افزود: داوران بخش کُردی از اساتید روزنامه نگاری مسلط به زبان کُردی انتخاب شده و آثار بخش فارسی هم توسط اساتید کشوری داوری خواهد شد.

دبیر نخستین جشنواره رسانه های کُردی اضافه کرد: از جمله برنامه های جانبی نخستین دوره این جشنواره برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید روزنامه نگاری از اقلیم کردستان عراق است.

«یاری» با اشاره به تغییر دوباره زمان برگزاری این جشنواره نیز گفت: این جشنواره قرار بود روزهای چهارم و پنجم اردیبهشت سال جاری برگزار شود اما با توجه با سفر رییس جمهوری به کردستان، این زمان به ٩ و ١٠ اردیبهشت تغییر پیدا کرد.

به گزارش ایسنا؛ نخستین جشنواره رسانه های کُردی در ٢ بخش زبان کُردی و فارسی به میزبانی سنندج و به همت خانه مطبوعات کردستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان و با حمایت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری استانداری کردستان برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: