• شنبه ۱۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6890-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

نماینده مردم ماکو،چالدران ،شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی:

رفع مشکلات عشایر در دستور کار مسئولان قرار گیرد

نماینده مردم ماکو،چالدران ،شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی گفت: از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات عشایر دریغ نشود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی عین الله شریف پور در اولین جلسه شورای عشایری شهرستان ماکو گفت: بمنظور رفاه حال عشایر شهرستان‌های ماکو ، چالدران شوط و پلدشت مجوز تامین و توزیع بیش از پنج هزار تن جو در این سالها گرفته شده است.

وی افزود: مسئولین باید خدمت به قشر زحمتکش عشایر را جزو افتخارات دوران مدیریتی خود بدانند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نباشند.

همچنین حسین عباسی فرماندار ماکو نیز با تاکید بر لزوم تدوین برنامه مدون حل مسائل و مشکلات عشایر گفت: نباید جلسات شورای عشایری منحصر به فصل کوچ باشد و باید این جلسات به صورت مستمر و در قالب کمیته های تخصصی و کاربردی برگزار شود.

وی با بیان اینکه عشایر در کنار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی حافظان اصلی امنیت این مرز و بوم هستند افزود: توسعه اقتصادی عشایر باید همگام با توسعه سیاسی ،اجتماعی و امنیتی صورت بپذیرد و در این صورت میتوان به موفقیت دست یافت.

زینالزاده مدیرکل امور عشایر استان نیز در این جلسه گفت : عشایر شهرستان ماکو متشکل از دو ایل جلالی و میلان می باشد و بر اساس آمار شبکه دامپزشکی ۱۷۵ هزار راس دام کوچک و ۱۱ هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین دارند و سالانه  ۵ هزار تن شیر ، ۱۵۰۰ تن گوشت و ۳۰۰ تن پشم تولید می کنند . 

وی با بیان اینکه عشایر ۳/۵ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند افزود: جمعیت عشایر شهرستان ماکو در قشلاق ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر و در مناطق ییلاقی ۱۲۶۰۰ نفر است که کوچ آنها از ۲۵ خرداد آغاز می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: