• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-12490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر خبرداد:

ویزیت بیش از۳۰ درصد جامعه هدف دارای فشارخون بالا در پیرانشهر

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر گفت: بیش از ۳۰ درصد از جامعه هدف دارای فشارخون بالا در پیرانشهر ویزیت شده اند.
 
دکتر سید محمد حسینی  در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت : در فاز نخست بسیج ملی فشارخون، از بیست و هفتم اردیبهشت ۹۸ در این رابطه اطلاع رسانی شد و از هفدهم خرداد با اجرای فاز دوم این برنامه، فشارخون افراد در پایگاه های در نظر گرفته شده اندازه گیری می شود.

وی با اشاره به اینکه جامعه هدف این طرح افراد بالای ٣٠ سال، بيماران كليوی و مادران باردار در هر سنی می باشد افزود: در شهرستان پیرانشهر ۵۸۴۵۷ هزار نفر مشمول این طرح هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر ادامه داد: از ۱۷ خرداد با شروع فاز دوم طرح بسیج ملی کنترل فشارخون ۳۰ درصد این جمعیت یعنی ۱۷۶۰۰ هزار نفر از نظر فشارخون کنترل شده اند که امید است تا پایان طرح کل جمعیت هدف فشارخون شان کنترل شود.

حسینی با اشاره به سامانه خود اظهاری فشارخون گفت: در بسیج ملی فشارخون، این امکان فراهم شده تا افرادی که توانایی دارند، فشارخون خود را اندازه بگیرند و پس از اندازه گیری، عدد آن را به همراه کد ملی در سامانه بسیج ملی کنترل فشارخون به نشانی salamat.gov.ir ثبت کنند و پس از ثبت فشارخون در سامانه خود اظهاری، پیامکی مبنی بر محدوده فشارخون به شماره تلفن فرد ارسال می شود که در صورتی که فرد مبتلا به فشارخون بالا باشد، پیگیری های لازم برای مراجعه به مراکز بهداشتی یا پزشک، انجام می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: