• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15490-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

حمایت از احیای بافتهای فرسوده شهری در دستور کار قراردارد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت:حمایت لازم برای احیای بافتهای فرسوده شهری انجام می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، بدلی در دیدار با فرماندار شوط با اشاره به لزوم توسعه روستاها و تجدید نظر در خصوص اجرای طرح هادی در روستاها گفت: برای اجرای عملیات زیر سازی و بهسازی و آسفالت معابر داخل محدوده روستایی قیر یارانه ای برای روستاهای شهرستان شوط اختصاص داده خواهد شد.

وی با اشاره به غنای فرهنگی و تاریخی شهرستان شوط گفت: این شهرستان و روستاهای آن، یکی از مستعدترین و بهترین مکان ها برای اجرای طرح های بوم گردی است، از این رو در راستای حفظ بافت روستاها و مبلمان روستایی، یکی از روستاهای شهرستان شوط بعنوان روستای هدف گردشگری جهت انجام عملیات بوم گردی انتخاب خواهد شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص تشویق مردم برای استفاده از تسهیلات وام های ۴۰ میلیون تومانی بلند مدت و ۴ درصدی ساخت مسکن در شهرستان اشاره و تصریح کرد: مقرر شده است حمایتهای لازم برای احیای بافتهای فرسوده شهری بعمل آید.

عبدالهی اصل فرماندار شهرستان شوط نیز در این دیدار از اقدامات انجام شده در روستاهای شهرستان توسط بنیاد مسکن تقدیر و تشکر کرد و گفت: توسعه روستاها از اولویت‌های ما برای استقرار مردم در روستاها و جلوگیری از حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ است.

وی تاکید کرد: تلاش خواهیم کرد با تسهیل‌گری در راستای توسعه روستاها و تخصیص تامین اعتبارات از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان شوط قدم‌های بیشتری برداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: