• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-15590-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر پوششی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

ائمه جماعات کیفیت خطبه های نماز جمعه را ارتقا دهند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: نماز جمعه قدرت نمایی دین است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حجت الاسلام سید مهدی قریشی در جلسه فصلی ائمه جماعات استان تصریح کرد: مسئله نماز جمعه اهمیت بالایی دارد  ولی حق مطلب به خوبی در کشور ما به نحو احسن بجا نیامده و انگونه ک باید در خصوص نماز جمعه و اهمیت آن تبلیغ میشد به شکل شایسته انجام نشده است.

وی اظهار کرد: آیات قرآن اهمیت نماز جمعه را تبیین می کند به طوری که حتی اشاره شده زندانیان نیز تحت الحفظ برای شرکت در نماز جمعه حاضر شوند که نشان از اهمیت این فریضه الهی است‌.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه نماز جمعه نماد قدرت و ایمان و معنویت در جامعه است تصریح کرد: ائمه جماعات با به روز کردن خطبه ها کیفیت نماز جمعه را ارتقا دهند.

امام جمعه ارومیه با تاکید براینکه تبلیغ نماز جمعه نیاز به یک بسیج عمومی دارد تا نماز جمعه گستردهو باشکوهتر از  وضع فعلی برگزار شود افزود: دانشگاهها،ستاد نماز جمعه،ائمه جماعات،هیات مذهبی و اصحاب رسانه در راستای تبلیغ نماز جمعه تلاش کنند.

وی ادامه داد: اگر چه در زمان غیبت امام عصر حضور در نماز جمعه واجب تاخیری است اما باید برنامه ریزی شود تا حضور پرشورتری انجام شود. 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر نقش بر پایی نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه از اوایل انقلاب تاثیر گذار بوده است که می توان در سال ۸۸ و دوران فتنه به خطبه تاثیرگذار مقام معظم رهبری در بصیرت افزایی مردم و فروکش شدن فتنه اشاره کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: