• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-16090-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس دادگستری ماکو:

ضرب و جرح عمدی در صدر اتهامات کیفری ماکو قراردارد

رئیس دادگستری ماکو از خروج ۲۴ هزار و ۶۷۳ پرونده از حوزه قضایی شهرستان طی یکسال گذشته خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، تقی یعقوبی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان ماکو که در محل فرمانداری این شهرستان ترتیب یافت، در تشریح عملکرد این اداره طی یک سال اخیر با بیان اینکه استفاده از ظرفیتهای بالقوه شورای اداری، تعامل همه جانبه بین قوا و هماهنگی بیشتر در بین مسئولین رویکرد و محور جدید قوه قضائیه است گفت: طی یکسال گذشته ۲۶ هزار و ۲۲۲ پرونده وارد سیستم قضائی شهرستان شده و ۲۴هزار و ۶۷۳ پرونده از کل حوزه قضایی شهرستان خارج شده است.

وی در ادامه با تاکید براینکه در سال جاری ۱۰۶۰۸ پرونده به دادگاه وارد و ۱۰۷۷۵ پرونده خارج شده است گفت:  ۱۳۸۶۷ پرونده به دادسرا وارد و ۱۳۸۹۸ پرونده خارج شده است که این میزان پرونده برازنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

یعقوبی با اشاره به اتهامات حقوقی که رتبه های اول تا سوم را در شهرستان به خود اختصاص داده اند افزود: سال ۹۶ تا ۹۷، ۶۵۲ فقره پرونده ضرب و جرح عمدی به ثبت رسید که از سال ۹۷ تا به امروز این آمار به ۷۰۰ فقره رسیده است و این جرم در صدر اتهامات کیفری شهرستان قراردارد.

رئیس دادگستری ماکو افزود: عبور از مرزهای غیر مجاز یا ممنوعه با تشکیل حدود ۵۹۰ فقره پرونده دومین رتبه را در شهرستان به خود اختصاص داده است که سرقت مستوجب تعزیز با ۴۳۰ پرونده در شهرستان ماکو رتبه سوم را به نام خود ثبت کرده است.

وی اعلام مفقودی،اشیاء، اموال، مدارک، توهین به اشخاص عادی، ایراد صدمه و خسارت بدنی غیر عمد بر اثر تصادف، رانندگی بدون پروانه رسمی،و غیره را از مهمترین پرونده های متشکله در این دادگستری یاد کرد.

رئیس دادگستری ماکو همچنین با تاکید براینکه ۱۶ همکار قضایی وظیفه رسیدگی به پرونده های متشکله در دادگستری را برعهده دارند تاکید کرد: متاسفانه با حجم انبوهی از پرونده ها در دادگاه گریبان گیر هستیم. 

وی در پایان خطاب به مسئولین و مدیران ادارات گفت: ادارات در استفاده از نمایندگان حقوقی مجرب و کاربلد در راستای حل سریع مشکلات کوشا باشند و نظارت بر عملکرد آنها نیز به جد از سوی مدیران پیگیری شود تا بیت المال تضعیف نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: