• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-16690-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری:

تبدیل بخش سیلوانای ارومیه به شهر پیگیری می شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ایران با داشتن ۷ درصد میراث ملموس جهانی جزء ۱۰ کشور برتر دنیاست.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی محمد امید در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره بازی‌های بومی محلی سیلوانای ارومیه افزود: کشور ما در بخش ثبت میراث ملموس همچون ابنیه و امکانات عملکرد مناسبی دارد ولی تاکنون سهم مناسبی در جذب گردشگران این بخش کسب نکرده است.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در نقاط مختلف کشور از میراث ناملموس ما به شمار می‌رود و می‌توان از این بخش برای توسعه گردشگری نهایت استفاده را برد.

امید بیان کرد: بدون شک در شرایط کنونی کشور توجه به بخش گردشگری تأثیر مثبتی در توسعه اقتصادی دارد و باید از مراسم‌های فرهنگی، هنری و تاریخی در مناطق مختلف کشور بیشترین بهره برده شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به وضعیت نامناسب مسیر ارتباطی بخش سیلوانای ارومیه، گفت: طبق گفته مسئولان استانی منابعی برای این امر تخصیص یافته است و عملیات آسفالت این منطقه تا یک ماه آینده آغاز می‌شود.

امید ادامه داد: اگر در بخش تأمین اعتبار نیز مشکلی وجود داشت ما کمک می‌کنیم تا این کار ارزشمند اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه پرونده تبدیل سیلوانای ارومیه به شهر نیز به وزارت کشور ارسال شده، بیان کرد: این مسئله در اسرع وقت پیگیری می‌شود تا سیلوانا به شهر تبدیل شود و شاهد رونق روزافزون باشد.

به گزارش ایسنا؛ بخش سیلوانه یا بخش سیلوانا یکی از بخش‌های تابعه شهرستان ارومیه در آذربایجان غربی در شمال غربی ایران است زبان مردم این بخش کردی کرمانجی می‌باشد. مرکز این بخش شهر سیلوانه می‌باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: