• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 916-3297-5
  • خبرنگار : 16
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دکتر موید حسینی صدر بعنوان رییس گروه دوستی ایران در چهار کشور گرجستان , مولداوی, ترکیه و قبرس انتخاب شد

دکتر موید حسینی صدر بعنوان رییس گروه دوستی ایران در چهار کشور گرجستان , مولداوی, ترکیه و قبرس انتخاب شد.
 
 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا منطقه آذربایجان غربی دکتر موید حسینی صدر نماینده مردم شهرستان های خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی بعنوان رییس گروه دوستی ایران در کشورهای گرجستان , مولداوی, ترکیه و قبرس بمدت 4سال انتخاب شد. وی پیشتر عضو رسمی گروه دوستی ایران در ترکیه بود.
 
دکتر حسینی صدر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا با بیان اینکه این گروه دوستی یکی از فعالترین گروه ها خواهد بود, تصریح کرد: این گروه دوستی نهایت تلاش خود را برای پیشبرد اهداف اقتصادی و فرهنگی کشور جمهوری اسلامی ایران در کشورهای هدف انجام می دهد.
 
وی ادامه داد: با توجه به نزدیکی و هم مرزی استان آذربایجان غربی به کشور ترکیه و وجود پنجره های اقتصادی مابین دو کشور انتظار می رود با همت و تلاش این گروه دوستی شاهد شکوفایی اقتصادی در مناطق مرزی و دو کشور ایران و ترکیه باشیم.
 
دکتر موید حسینی صدر افزود: با توجه به وجود بارگاه شمس تبریزی در خوی و بارگاه مولانا در قونیه ترکیه و پیوند دوستی و خواهرخواندگی بین این دوشهر فرهنگی می توان پروژه های فرهنگی را با استفاده از ظرفیت و پتانسیل این گروه دوستی بین دو کشور ایران و ترکیه انجام داد.
 
 به گزارش ایسنا دکتر عابد فتاحی, دکتر حسن نژاد, دکتر پزشکیان, شیری, مهندس آقایی, افخمی, عیسی زاده, دهقانی و علیپور از دیگر اعضای عضو گروه دوستی ایران با کشورهای هستند.
 
 شایان ذکر است با توجه به اینکه نزدیکترین راه ارتباطی ایران به ترکیه و اروپا از طریق مرز زمینی رازی کاپی کوی برقرار می شود, انتظار می رود این گروه دوستی در تحقق اهداف اقتصادی و مبادلات تجاری دو کشور ایران و ترکیه مبنی بر رسیدن به سقف 30 میلیارد دلار گام های اساسی و مهمی بردارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: